Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-includes/functions.php on line 4140 Episode 1 - NARARTNARART Notice: Array to string conversion in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-content/themes/nar/functions.php on line 668
<>
Geçmiş sergi

Karma Sergi Episode 1

09 Mayıs - 08 Haziran 2013

Notice: Array to string conversion in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-content/themes/nar/functions.php on line 668

Açılış: 9 Mayıs , Perşembe,2013 , 18:00

Altan Çelem, kent ve günlük yaşamın detayları, toplumdaki insan ilişkilerinin eleştirel yönlerine odaklanarak , gerçek ya da değil, ‘an’ duygusu ,realitenin önüne geçme duygusu çalışmalarında yer alıyor.Altan Çelem’in resimlerinde yüzler belirgin olmamasına rağmen olaylar ve eylemler her zaman belirgin olarak yaşadığımız hayatın içinden çıkan enstanteneler olarak karşımıza geliyor.

Ardan Özmenoğlu, özgün baskı tekniklerini Post- it notlar üzerine uyguladığı çalışmasıyla  tanıdık imgeler, ürünler ve fikirler üstünde tekrar düşünmeye itiyor.

Cihanoğlu Barış, küçük daire tuvallerle başladığı, her biri birer maskı andıran, deforme yüzlerle ve figürü öne çıkaran, sade bir art alanla karakterize edebileceğimiz yeni bir dönemine ait resimleri yer alacak.

İpek İnal, Çalışmalarında var olma, özlüğe dönüş ve başlangıç kavramlarına odaklanarak, alışılagelmiş algıları kırarak dikkatleri tekrar varoluş sürecine çekiyor.

Nilhan Sesalan‘ın  çalışmalarında sadece insanlar veya insana ait biçimler konuşmaz. Yapraklar da konuşur, hayvanlar da, geometri de, soyut imgeler de. Doğanın referanslarını hiç dışlamadan ,klasik mimetik formlar yerine kendi botaniğini yaratan , kendi zoolojisini yaratan, kendi soyutlamalarını gerçeklik tözü içerisinde forma dökerek, bambaşka konteksler yaratarak ,kendine ait evren kurar.

Özgül Arslan‘ın sergide yer alan çalışmalarında annelik deneyimiyle birlikte  değişimlerinin ,şu andaki var oluş durumunun önemli bir yönü olarak annelik konusunu vurgulamaktadır.Büyük boy akrilik resimlerinde , nesnelerin bazıları devleşirken, A4 formatı kullanılarak yapılan resimlerde ise nesneler cüceleşmektedir. Nesneler tüm dikkati üzerlerine çekerlerken , Özgül Arslan’ın kızı ise resimlerde bir gölge veya hayalet gibi yer almaktadır.

Recep Batuk , mekan, boyut, orantı uyumu beklentilerini altüst eden, aynı kompozisyonda gerçekçi, çocuksu, abstrak plastik bir dili ustaca biraraya getirirken adeta bir başka boyutu ima eden gerçek ötesi dizimlerle izleyicinin günlük hayatın vitesinden sıyrılıp, kendi gerçeğini sorgulamasına önayak olmakta. İzleyicileri zaman, mekan ve boyut karmaşası ile şaşırtarak içinde var olduğumuz fiziksel dünyadan kopmasını sağlayan sanatçının izleyicinin yorumuna sunuyor.

Episode 1” ” sergisinde kurgusallıktan ziyade deneysel bir görsellik oluşturacaklar.

Episode 1” 9 Mayıs- 8 Haziran 2013  tarihleri arasında, Pazartesi– Cumartesi, 10.00 – 19.00 arası Nar Art Sanat galerisi’nde  ziyaret edilebilir

curious by recode.