Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-includes/functions.php on line 4140 Episode II - NARARTNARART Notice: Array to string conversion in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-content/themes/nar/functions.php on line 668
<>
Geçmiş sergi

Karma Sergi Episode II

19 Aralık 2013 - 19 Ocak 2014

Notice: Array to string conversion in /home/narartt/domains/narart.com.tr/public_html/wp-content/themes/nar/functions.php on line 668


Çağatay Odabaş

1980 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Serigrafi Bölümü’nde, serigrafi, gravür, linol baskı, fotoğraf, grafik ve boya kimyası eğitimi aldı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında eserlerinden oluşan “Görmek ve Resimlerle Konuşmak” isimli kitabı yayınlandı. Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi Koleksiyonunda bir yapıtı bulunuyor.

Fransa’daki Musse de Louvre ve Musee D’orsay ve birçok müzede araştırma ve incelemelerde bulundu.
2003 yılından bu yana İstanbul, Ankara ve Viyana’da birçok solo ve karma sergiler açtı. Art Bosphorus, Art Forum Ankara, Art İstanbul ve Contemporary İstanbul gibi birçok fuara katıldı. 2004-2005 ve 2007 yıllarında çıkardığı üç adet kitabı bulunmaktadır.

Sanatçı çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürüyor.

Ferhat Revanbahş

1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, tekstil sektöründe iş hayatına başladı. Üniversite yıllarında sanatsal çalışmalarını sürdüren Ferhat Revanbahş, bu dönemlerde kaligrafi, karakalem, eskitme teknikleri üzerine çeşitli kurslara katıldı. Şuan da perakende sektöründe faaliyet gösteren Uluslararası bir firmada yönetici olarak profesyonel iş hayatına devam eden Ferhat Revanbahş iş hayatının yanında hobi olarak gerçekleştirdiği resim çalışmalarını da sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sanatçı çalışmalarına İstanbul’da bulunan atölyesinde devam ediyor.

Jale Çelik

Ankara’da doğdu. Orta öğretim yıllarında katıldığı Ulusal ve Uluslar arası resim yarışmalarında dereceler aldı. Resim öğretmeni Önder Aydın’ın önerisi ile bir sanat galerisinde çalışmaya başladı. 1990 yılında kendi galerisini açtı. Bir sanat galerisi sahibi olmak o’na, İstanbul sanat çalışmalarını yakından takip etme, uluslar arası resim sanatını ve müzelerini inceleme, zihinsel, görsel ve teknik konularda donanımını geliştirme fırsatı verdi. 2005 yılında tüm zaman ve enerjisini resim çalışmalarına verebilmek amacıyla galerisini kapattı. Çeşitli karma sergi ve fuarlara katılan sanatçının uluslar arası ve ulusal koleksiyonlarda ve Türkiye Resim Heykel Müzesi’nde eserleri bulunmaktadır.

Mehmet Günyeli

İstanbul Kadıköy’de doğdu. Saint Joseph Lisesinden sonra Siyasal Bilimler Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. 1980′li yıllarda fotoğrafa başladı. Yurtiçinde ve yurtdışında sergilere katıldı, saydam gösteriler yaptı, çeşitli ödüller kazandı. Özellikle küresel rekabette kendi öz kültürlerini koruyabilen dünyanın birçok ülkesine giderek yeryüzünün renkleri adını verdiği fotoğraf projesini yaptı. Fotoğrafları yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. Kültürel anlamda küreselleşmeye muhalif duruşuyla tanınmaktadır. Son yıllarda, fotoğraf çalışmalarını çağdaş ve kavramsal temalar üzerinde yoğunlaştırdı. Viva Cuba Libre, Hindistan, Dervişler ve Kader Denizi isimli 4 fotoğraf kitabı yayınlanmıştır. İstanbul Modern, Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, Borusan Contemporary ve Houston Museum of Fine Arts Koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

Müge Ceylan

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümünü onur derecesi ile bitirdi. 2010 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını yine onur ödülü ile tamamladı. 2008 yılında yılın genç sanatçısı seçildi. Üniversiteli Öğrenciler arası 5.Ulusal Sanat Dünyasi Resim Yarişmasi sergileme ödülünü kazandi.

Sanat Eleştirmeni Abdülkerim Günyaz’in da dediği gibi: “Müge sanatini, pek cesur eveleyip gevelemeden ifade etmenin gayretinde. Gayet net, apaçik,tutarli… Dengeleri yerli yerinde derken, o lekelerini neredeyse matematiksel bir düzenin içgüdüsüyle, dahasi var, bilinciyle sunuyor. Hatta deneyin dilerseniz değişik açilardan ve ters yüz ederek bakin o çalişmalara, inaniyorum ki hep olumlu sonuçlara varacaksiniz.”

Nilhan Sesalan

1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1987’de başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden master derecesi ile mezun oldu. Yurtiçi ve yurtdışında kişisel, karma sergilere ve sempozyumlara katıldı. Bodrum, İzmit, İstanbul, Mersin, Romanya, Yunanistan, Finlandiya, Japonya ve Fransa’da çoğunluğu taş yontu, dış mekan heykelleri bulunmaktadır. Özgün tasarımlar yapan sanatçının “İstanbul’da Oturmak” adlı çalışması İstanbul Desıgn Week editörlerin seçimi yılın tasarımı ödülünü almıştır. Kuzguncuk’da ki atölyesinde kendi alanlarında kariyer yapan kişilere “Temel tasarım, mekan ve üçüncü boyut” konulu dersler vermekte, ayrıca sosyal içerikli özellikle çocuklarla ilgili projelere de destek olmaktadır. Sinema için sanat yönetmenliği de yapan Nilhan Sesalan’ın atölyesinde reklam, dizi, uzun metrajlı filmler için aksesuar (büst, kalıp alma…) ve dekorlar hazırlanmaktadır.

Yiğit Yazıcı

1969 Yılında Bursa’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1990 yılında resim hayatına başladı. İlk kişisel sergisini 1996 yılında “İkinci Adım” ismi ile açtı. 1999 yılında New York’ta “X-Treme, X-Terıos” adlı sergide yer aldı. 2001 yılında “1.Kadın Bienali” sanatçısı oldu. 2006-2013 yılları arasında gerçekleşen tüm Contemporary İstanbul fuarlarına katılmıştır. Aynı zamanda 2008 ve 2009 yılında Mıamı’de gerçekleşen “Scope Art Asıa”, yine 2009 yılında İsviçre’de gerçekleşen “Scope Art Faır”, 2010 yılında “Art Asıa Mıamı”, “New York- Asıan Art Tally Beck Contemporary”, Bangkok-Tayland-la Table de Tee Tally Beck Contemporary”, 2011 yılında ise; “Art Asıa Mıamı Tally Beck Contemporary”,”Art Asıa Mıamı”, “Chıcago Next Art Faır Tally Beck Contemporary”, “San Fransisco-Artmrkt Tally Beck Contemporary” fuarlarına katılmıştır. Gerek yurtiçi gerekse yurt dışında bir çok solo ve karma sergilerde yer almış sanatçı İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ardan Özmenoğlu

1979’da Ankara’da doğdu. Lisans ve lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Berkeley’deki Kala Art Enstitüsü’nde, Berlin Atelıergemeınschaft Mılchhof e.v’de, Belçika Frans Masereel Sanat Merkezi’nde ve Kulturkontakt Austrıa, Viyana’da davetli sanatçı olarak çalıştı.
San Fransisco Sanat Enstitüsü’nde (sfaı) ilk konferansını verdi. Sanatçı 2004 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve grup sergilerine katılmaktadır. Sanat eserlerini, özgün baskı tekniklerini farklı materyal yüzeylerinde kullanarak oluşturduğu mekana özgü enstelasyonlar ve bu teknikle buluşturduğu transparan heykeller oluşturuyor. Chelsea Uluslar Arası Güzel Sanatlar Yarışması’nda Üstünlük Belgesi, Post-ıt 3M firmasının düzenlediği tasarım yarışmasında, resim dalı üçüncülük ödülü olmak üzere birçok başarı sertifikaları ve ödülleri olan Özmenoğlu, çalışmalarına İstanbul Yeniköy’deki stüdyosunda devam ediyor.

curious by recode.